EO – Soep Sores en Soelaas
Nieuw seizoen ‘Soep sores en soelaas’ laat rafelranden van de samenleving zien
In het nieuwe seizoen van Soep sores en soelaas strijkt EO-presentator Bert van Leeuwen neer op een werkvoorzieningsplek in Utrecht. Hij ontmoet bijzondere mensen die een stap richting een ‘gewoon’ leven zetten door het hebben van een dagbesteding.
Of het nu gaat om houtbewerking en meubelsmaken, werken in de keuken of groenvoorziening: Het wordt in deze loods allemaal gefaciliteerd door de werkbegeleiders van het Leger des Heils. Met Soep sores en soelaas wil de EO laten zien hoe het er aan de rafelranden van de samenleving aan toegaat. Met het doel om kijkers te inspireren met de boodschap: er is altijd hulp en hoop als je oog voor anderen hebt.
Van Leeuwen over het nieuwe seizoen: “Een medewerker van het Leger des Heils vertelde over de deelnemers met wie hij werkte: ‘Het zijn stuk voor stuk pareltjes’. Deze opmerking trof mij. De mensen die ik in dit programma ontmoet zijn vaak beschadigde mensen ‘met een randje’. Maar hoe mooi is het om die mooie en waardevolle kant te belichten, juist van deze mensen.”
Tijdens de serie volgen bijzondere ontmoetingen tussen Bert en de ‘pareltjes’ op deze werkvoorzieningsplek.
‘Soep, sores en soelaas’ is vanaf maandag 9 september 2024 wekelijks te zien om 16:25 uur bij de EO op NPO 2.
De muziek voor Soep, sores en soelaas is gecomponeerd door Martijn Schimmer en voor de EO ondergebracht bij uitgeverij Crossmex B.V.
